Komentáře

1 ne-zavisla ne-zavisla | 7. března 2014 v 21:13 | Reagovat

Velice zajímaví článek. Opravdu souhlasím s názorem, že se toho člověk nemůže zbavit přes jednu noc. Protože spousta lidí si stále neuvědomuje, že je to "běh na dlouhou trať".

2 Bludička Bludička | Web | 22. března 2014 v 21:42 | Reagovat

Říká se, že kdo byl závislý, bude závislý po celý život. Tohle se od toho nijak neliší. Prošla jsem si obdobím pořezaných rukou, ale hlavně bití rukama a hlavou do zdi. Modřiny se lépe schovávaly.
Myslím, že hlavní problém je v tom, že člověk, co prochází sebepoškozováním, odmítá přijmout fakt, že by tu třeba mohl být nějaký problém. Nevím, jak je to u jiných lidí, ale mě to došlo po nějakém roce a půl, kdy jsem ráno hledala šátek, abych schovala jizvy na krku.
Nikdy jich nebylo moc, protože kromě chvil, kdy jsem zrovna nepozorovala, jak mi teče krev po rukou, se mi ze mě samotné dělalo špatně - jak můžu problémy řešit takhle? A přesto jsem odmítala přijmout fakt, že je něco v nepořádku.
A jak jsem říkala - kdo byl závislý, bude se muset do smrti pouze držet distanc, pryč to nikdy nebude. Přestože jsem už pár měsíců úplně v pořádku - pořád se občas vrací nutkání vrátit se ke starým řešením, které na pár minut fungovaly.

A agrese? Inu, přes tu se to asi nejlépe řeší. Zdaleka nemám takové problémy - skoro vymizely, od té doby, co jsem se začala poměrně dost intenzivně věnovat bojovým uměním a když je mi mizerně, prostě hodně cvičím a běhám, funguje to taky.

Nicméně krom sebe ve svém okolí asi neznám nikoho, komu bych byla schopná pomoct. Dovedu to pochopit... a chtěla bych ostatním pomoct, aby tím neprocházeli, vím jaký je to hrozný (dnes se mi z každé krve dělá špatně, protože si na všechno vzpomenu) ale nakonec nemám moc jak. Vlastně jednoho takového člověka potkávám, ale nemám jak s ním začít komunikovat, nenapadá mě, co bych mohla udělat.

3 missneverfree missneverfree | E-mail | Web | 23. března 2014 v 9:21 | Reagovat

[2]: jsem ráda, že se mi potvrdila teorie, že je to hodně o agresi.
ono to vědomí, že je to něco špatného, hodně pomáhá, po čase, když už je člověk hodně zvyklý a není to nic nového, zajímavého, to občas převáží :-).
a to s tím dělání se špatně z krve mě taky zaujalo, navykla jsem si na to tak, že mě krev vždycky úplně ochromí a strašně mi vadí, a to jsem předtím problém neměla.
s tou osobou si možná najdete k sobě cestu tak nějak sami :-). věřím na náhody ;-)
přeji ti hodně štěstí :-)

4 Es2017 Es2017 | E-mail | 23. února 2017 v 21:18 | Reagovat

Ahojte, som študentkou psychológie v Olomouci. Oslovujem vás prostredníctvom tohto príspevku z dôvodu, že *hľadám* ľudí - konverzačných partnerov pre svoju bakalársku prácu, ktorá je zameraná na zámerné sebapoškodzovanie. Výskum bude prebiehať formou rozhovorov. Všetko bude kompletne ANONYMNÉ. Hľadám ľudí vo veku od 18 rokov, ktorí sa v minulosti či naďalej v súčasnosti sebapoškodzujú. V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím kontaktuje prostredníctvom mailu: vyskumdsh2017@gmail.com. Ďakujem vopred.

5 AlbertaceSy AlbertaceSy | E-mail | Web | 5. června 2018 v 14:55 | Reagovat

The prostate is an essential portion of a male's the reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate related can be found just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it will always be really really irritating and inconvenient for the patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.

Prostate infection, also called prostatitis, is easily the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years old. Infections of the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of most forms of prostate infection. It is caused by bacteria based in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition of the particular defect inside gland as well as the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be due to trauma towards the urinary tract or by infections received from the rest with the body. A patient can experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal of the prostate defect accompanied by the use antibiotics and NSAIDs to treat the soreness.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not even to establish the cause of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable meals are important. These are some from the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for health and wellness and it will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a couple of ejaculations each week will prevent cancer of the prostate.

3. Eat red meat without excess. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will heighten the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most crucial measure to take to ensure a normal prostate is always to go for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you should choose prostate examination at least per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.