Že prej tady někdo chtěl exhibici

6. srpna 2014 v 15:01 | MissNeverFree |  Kdo jsem a proč tu píšu
Byla jsem označena v jakémsi řetězovém tagu slečnou z blogu http://leabhair.blog.cz. Sice jsem na její blog zavítala poprvé, nicméně Aky je očividně sympatická, má sklony k podivným barvám ve vlasech a má naprosto boží hlášku v zápatí blogu, která mě nakonec přesvědčila, abych se zúčastnila.
Eh, dobře, není tak těžké mě přesvědčit, abych kecala o sobě...Měla jsem za úkol:

1) Poděkovat člověku, co mě nominoval.
Tak tedy děkuju, dala jsi mi příležitost otravovat ostatní s kecy o mé osobě, jupíí! :-D A ta hláška v tvém zápatí je fakt boží!

2) Napsat 11 faktů o sobě.
Tááákže... Co jsem sakra ještě nepráskla, hmm? :-D
1) Mám slabost pro cestování vlakem. Pěkně to drncá (a dokonce vím proč), evokuje mi to začátky skvělých akcí a výjimečnost. Kromě toho jsou nádraží a tratě fotogenické a mají svou neotřelou krásu. Takové ty vlčí máky mezi pražci... Na skříni mi stojí kalendář s vlaky, který jsem dostala k Vánocům spolu s vláčkem, se kterým si zřejmě mají hrát děti o deset až patnáct let mladší, než já. Nevadí. :-D
2) Jistou dobu jsem se chtěla učit finsky. Nebudu zastírat, že to bylo kvůli jedné hudební skupině. Doteď umím napočítat do čtyř a říct "miluji tě", "podprsenka" a "jsem těhotná". Všechno ostatní jsem zapomněla a teď vypadám jako... no... nic. :-D
3) Líbí se mi ruština. Ne, že bych se ji učila nebo tak, ale prostě se mi začala líbit. K ruské politice se raději nebudu vyjadřovat, nechci mluvit sprostě, nicméně ten jazyk... Možná se tam kvůli němu podívám.
4) V některých ohledech jsem velmi konzervativní. Třeba na zeleno nebo na modro bych si pokoj/dům nikdy nevymalovala. Nemusím moderní nábytek a nedůvěřuji smartphonům.
5) Na filmy chodím zásadně ve 2D a s titulky. 3D a dabing prostě není nic pro mě. Když stahuju seriály, tak anglicky s českými titulky, když tahle verze není, tak s anglickými titulky, další možnost je v originále a až poslední dabing.
6) Tento rok jsem se naučila spát ve škole. Jsou předměty, kde je to učitelům jedno, a já je hojně využívám. Bohužel jsou lavice poněkud nepohodlné.
7) Mám ráda své učitele. Respektive, v našem pedagogickém sboru se najde spousta jedinců, co jsou strašně v pohodě. Jedinou nevýhodou je, že některým mám trvalou potřebu tykat. :-D
8) Ve Člověče nezlob se musím hrát s červenými figurkami, v Carcassonne se žlutými a Aktivitách s modrými.
9) Občas mám vážně divné sny. Často v nich bývám muž. Nebo jsou třeba bez obrazu, jen zvukové. A bývají dost fantasmagorické, zejména, když čtu před usnutím zprávy.
10) V počítači i mobilu mám složku vážné hudby. A ano, poslouchám ji. Je míň rušivá.
11) Jsem náladová, ale umím to dobře skrývat. Jediní, na kom si nálady vybíjím, jsou Kluk a ségra. Sorry, lidi. Čím víc vás mám ráda, tím hnusnější na vás budu.

3) Odpovědět na otázky:
1) Písnička, ke které se vážou nějaké hezké vzpomínky?
"...to je to tvoje Malování, vzdušnejch zámků, Malování po zdech holejma rukama tě nezachrání, už máš na kahánku, tě nezachrání, už seš na zádech..."
-aneb jasná volba od Divokýho Billa, vzpomínka na mou pubertální nenaplněnou lásku, večery v teepku a záchvaty smíchu :-)
2) Jaká byla nejtrapnější smska, která ti kdy přišla?
Teď mě nenapadá zrovna žádná trapná, nicméně, když jsem byla v šesté třídě, napsala jsem jednomu klukovi, zda se mnou bude chodit... Odpoveděl asi po třech dnech: "Tak jo." Očividně nadšenej, že? :-D
3) Knížka, ke které se rád/a vracíš?
Těch je spousta. Z dětství si občas přečtu Harryho Pottera, nějaké foglarovky, mayovky... Taková ta klasika. Navíc pár těch salátových výtisků, co se tu válí už pár generací, a kde ani neznám autory, jako třeba Jakub a Ingrid, Slova proměny nebo Kluci, holky a Stodůlky. Obecně všechny detektivky od Agathy Christie. Z posledních pár let si ráda znova přečtu The Host od Stephanie Mayerové, Hunger games nebo knížky od Dana Browna. Kromě toho je mojí srdeční záležitostí Krysař od Dyka a Černý obelisk od Remarka, se kterými se ještě možná potkám u maturity. :-D
4) Nejlepší zážitek z dětských let?
Ale no tak, to po mně nemůžete chtít! Všechny ty tábory, víkendovky, akce... Dobře, namátkově vybírám čtvrtý víkend rádcovského kurzu, kde jsme měli ohňostroj, půlnoční bar, lodě a kdo ví, co všechno. Jako jedenáctiletého prcka mě to strašně nadchlo. :-)
5) Jak velký vliv mají na tvá rozhodnutí přátelé?
Velký. Já se obecně rozhoduji podle lidí, ať už jde o přátele, vzory, nepřátele... :-D Jsem snadno ovlivnitelná, často se pro někoho nadchnu a dokud mě to nepustí, má ten člověk velký vliv na můj život.
6) Ukradl/a jsi někdy dopravní značku?
Ne. Poslední půl rok se mi o nich i zdálo, takže doma na zdi jsem je fakt nepotřebovala, stačily mi na silnicích.
7) Jakou větu často opakuješ?
"Uvidíš." Univerzální věta na odbývání dětí. A taky "Stane se."
8) Kdyby se ti mohlo splnit jedno jediné přání, nesmělo by však být použito na nic sobeckého, co by to bylo?
Aby už lidé nepáchali sebevraždy.
9) Tři názvy písniček, které nejčastěji posloucháš?
Momentálně asi Demons od Imagine dragons, Dance, dance od Fall out boys a Cliché od Support Lesbiens.
10) Měl/a jsi raději Freda nebo George (z Harryho Pottera)?
Freda. Máme podle něj i pojmenovaného psa. Ale nejsem si jistá, jestli to není jen tím, že ho všude píšou prvního.
11) Barva ponožek, které máš právě na sobě?
Pane jo, kdy jsem měla naposledy ponožky? Bohužel, v létě pokud nemusím, nechávám je ležet v šuplíku.


4) Vymyslet otázky pro 11 blogerů. Jelikož tolik lidí ani důvěrně blogově neznám, prostě sepíšu otázky, a kdo bude chtít, může odpovědět do komentářů (uděláte mi radost ;-)).
1) Jsi pověrčivý/á?
2) Čeho se nejvíc bojíš?
3) Kdybys mohl/a vrátit čas, udělal bys to?
4) Kdyby ses měl/a na měsíc vzdát buď hygieny, nebo komunikačních prostředků (telefon, internet...), co by sis vybral/a?
5) Řídíš se módou?
6) Jsi závislý/á?
7) Jsi čestný/á?
8) Kdybys uměl/a lhát tak, že tě nikdy nikdo neodhalí, co bys dělal/a?
9) Co bys dělal/a, kdyby ses probudil/a v těle opačného pohlaví, než jsi?
10) Ztratil/a bys raději (i když to "raději" je blbě řečeno) své dítě, nebo partnera/partnerku?
11) Co je nejhorší zbraň?

Uff, nevěřili byste, kolik času mi tenhle článek sežral. Takže koukejte práskat na sebe, ať z toho aspoň něco mám! :-D

Koho by zajímala má minulá exhibice, nechť klikne zde.
 


Komentáře

1 Aky Aky | Web | 6. srpna 2014 v 15:51 | Reagovat

Eh, díky, jsem ráda, že si té drobné věty dole vůbec někdo všiml :)
K Malování od Divokýho Billa mám taky celkem velké pouto, je to jedna z písniček, co u nás doma znějí už spoustu let. Ale z dvojčat já raději George, ač k tomu žádný zvláštní důvod nemám :D

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 7. srpna 2014 v 9:15 | Reagovat

Poté, co jsem včera měla tu čest provádět Švédky trochu váhám, zda vrazit všechny své peníze do cesty po Rusku :) A ve snech bývám taky muž, nebo jakýkoli jeho hybrid :)
.
(koukám, že jsem asi taky strašnej exhibicionista, nebo jsi zkrátka dala dobrý otázky...)

3 Berenika Berenika | E-mail | Web | 7. srpna 2014 v 22:43 | Reagovat

Well, nejdřív jsem si říkala, že se nenechám přemluvit. Pak jsem si přečetla otázky ještě jednou a řekla jsem si, že přece jen nic nezkazím. A děkuji za komentář u veršů, potěšil. :)

1) Jsi pověrčivý/á?

Ano, ale mám to trochu opačně. Tvrdohlavě věřím, že kdyby mi přeběhla přes cestu černá kočka, tak mi to přinese štěstí. Stejně tak mám šťastné pátky třináctého!

2) Čeho se nejvíc bojíš?

Fyzicky vzato všeho, co je menší než myš. Psychicky zato každé chvíle samoty, kterou si sama nezvolím dobrovolně.

3) Kdybys mohl/a vrátit čas, udělal bys to?

Raději bych ho posunula dopředu nebo vymazala pár okamžiků, ze kterých nemám dobrý pocit. (Jako když jsme v lázních v noci utekli na pokoje ke klukům, abysme si mohly povídat a jelikož jsme ještě byly děti, tak fakt jenom povídat... ale načapaly nás tam vychovatelky!)

4) Kdyby ses měl/a na měsíc vzdát buď hygieny, nebo komunikačních prostředků (telefon, internet...), co by sis vybral/a?

Můj ty bože, komunikační prostředky! Naštěstí už dnes mám přátele, se kterými mohu v reálu být. Pravděpodobně by mě to ale zabilo, pokud by to měl být jeden z měsíců prázdnin, které netrávím na internátu ve městě, kde mám valnou většinu přátel. Takže doufejme, že k červenci a srpnu se to nevztahuje, protože přátelé jsou pro mě (hned po partnerovi) vším.

5) Řídíš se módou?

Jsem gotička. Takže svým způsobem ano, ale ne tou "většinovou."

6) Jsi závislý/á?

Jedině na příteli.

7) Jsi čestný/á?

Rodina, povinnost, čest. Pokud bych v rámci života a smrti kvůli rodině nebo povinnosti musela porušit svou čest, byla bych se jí schopná vzdát.

8) Kdybys uměl/a lhát tak, že tě nikdy nikdo neodhalí, co bys dělal/a?

Vylhala bych si cestu na Wave Gothik Treffen. A pak bych tam vůbec nevylezla z příbytku, protože bych se cítila neskutečně provinile.

9) Co bys dělal/a, kdyby ses probudil/a v těle opačného pohlaví, než jsi?

Myslím, že to nechceš vědět. xD

10) Ztratil/a bys raději (i když to "raději" je blbě řečeno) své dítě, nebo partnera/partnerku?

Tahle otázka zní celá hrozně! Ale dítě. Sice to zní krutě, ale s partnerem, kterého miluješ, si můžeš udělat další... partnera s dítětem už ne. Ehm... Na tohle ses vůbec neměla ptát!

11) Co je nejhorší zbraň?

Peníze. Minimálně v dnešním kapitalistickém světě.

4 missneverfree missneverfree | E-mail | Web | 9. srpna 2014 v 17:24 | Reagovat

[2]: Peníze jsou a budou, jen je otázka, zda jich kdy může být dost na objevení všech koutů. :-)

[3]: Děkuji moc za obsáhlou odpověď, je fajn se dozvědět něco víc. :-) Ta otázka s dítětem je hrozná, vím. :-D Já sama bych měla problém odpovědět, jelikož to tak trochu není fér- svého přítele znám, své dítě ne... Kdo ví, jaký by to byl člověk, kolik by mu v té době bylo...

5 Karryanna Karryanna | E-mail | Web | 12. srpna 2014 v 21:22 | Reagovat

A smějí se Ti sem vecpat i lidé, o kterých nejspíš ani netušíš, že existují? Takových, kteří se rádi vykecáváme o sobě, je totiž víc O:)

1) Jsi pověrčivá?

Nepříliš. Když mi přes cestu jako blesk proletí černá kočka, mírně mě to znervózní, spoustu jiných věcí si ani pořádně neuvědomím. Ale hodně dám třeba na to, že gratulovat, ani třeba přát k narozeninám, se nemá předčasně.

2) Čeho se nejvíc bojíš?

Bouřky, když jsem během ní někde venku mezi stromy (zato když jsem ve stanu, neuvěřitelně mě uklidňuje, a klidně můžu stanovat uprostřed lesa).

3) Kdybys mohla vrátit čas, udělala bys to?

Teď určitě ne. Někdy mám po hodně ošklivých věcech pár dní pocit, že by mi za vrácení času stály, ale obvykle to rychle přejde. Vždyť bych tím přišla o spoustu krásných věcí, které se od té doby staly, a hlavně teď a tady jsem spokojená. Ale je jedna věc, kterou jsem si ani po víc než sedmi letech úplně neodpustila.

4) Kdyby ses měla na měsíc vzdát buď hygieny, nebo komunikačních prostředků (telefon, internet...), co by sis vybrala?

Teď tu asi budu za pěkné prasátko, ale hygieny. V tomhle budu už asi navždycky ovlivněná tím, že jsem potřebovala volat záchranku zprostřed lesa.

5) Řídíš se módou?

Neřídím. Nesleduju ji do té míry, že netuším, jestli to na mě jde poznat :) Dlužno podotknout, že teprve tak rok mám problém si v obchodech vybrat oblečení.

6) Jsi závislá?

Trochu na počítači/Internetu. Ne ve smyslu, že bych ho musela mít, ale ve smyslu, že mám problém se od něj odtrhnout. A na pocitu svobody.

7) Jsi čestná?

Myslím si to o sobě. Stojí mi za to zachovat se čestně, když neudělat to by pro mě znamenalo nějakou výhodu.

8) Kdybys uměla lhát tak, že tě nikdy nikdo neodhalí, co bys dělala?

Asi nic zajímavého, pokusy nějak takovou schopnost využít by nejspíš narazily právě na tu čest. Spíš by se občas hodilo, kdyby se lež stávala pravdou, pak by stálo za to lidem tvrdit, jak je všechno zařízené a určitě ten projekt dobře dopadne :)

9) Co bys dělala, kdyby ses probudila v těle opačného pohlaví, než jsi?

Zjistila bych, jestli jde mým spolužákům škola lépe, protože jsou chlapi, nebo protože jsou prostě chytřejší než já :D A otevřela několik marmelád či kompotů, jen abych si užila ten pocit, že to zvládnu bez žádání někoho o pomoc :D

10) Ztratila bys raději (i když to "raději" je blbě řečeno) své dítě, nebo partnera?

Neumím říct. Zatím žádné dítě nemám a neznám sílu mateřské lásky, ale říká se, že ta je nejsilnější, zároveň si neumím představit, že bych přišla o partnera. Navíc doufám, že těch dětí budu mít víc, a co je větší hřích – připravit děti o tátu, nebo o sourozence? Snad jen, ačkoli i to musí být ohromná ztráta, bych raději ztratila nenarozené dítě než partnera.

11) Co je nejhorší zbraň?

Dobrá otázka. V globálním smyslu bych zůstala u profláklých atomových bomb, ve smyslu jednoho člověka bych řekla vytahování minulosti, která má být uzavřená.

6 theworldisugly theworldisugly | Web | 12. srpna 2014 v 23:12 | Reagovat

Také mám občas náladu na vážnější hudbu a špatnou náladu si v zásadě vybíjím na těch nejbližších - opravdu nechápu, jak se mnou dokáží vydržet.

A udělám ti radost (muhehehe)

1) Jsi pověrčivá?

No, abych pravdu řekla, tak vůbec, přijde mi to strašně... divné.

2) Čeho se nejvíc bojíš?

Asi červeného světla (a vlastně ani nevím proč) a modrookých blonďáků - sakra, taky nevím, jak jsem k tomu přišla, zřejmě na mě působí až moc sebevědomě (a sexy), ovšem výjimky potvrzují pravidlo, že.

3) Kdybys mohla vrátit čas, udělala bys to?

Ne, určitě ne. I když není svět, můj život a bůh ví, co ještě podle mých představ, má to tak být a nic by se s tím dělat nemělo.

4) Kdyby ses měla na měsíc vzdát buď hygieny, nebo komunikačních prostředků (telefon, internet...), co by sis vybrala?

Sakra, to je jasné, že komunikačních prostředků - nejsem přeci prase! :D

5) Řídíš se módou?

Ne, móda se řídí mnou.

6) Jsi závislá?

V poslední době ano - ne na lidech a ani na drogách - prostě miluji čokoládu.

7) Jsi čestná?

Řekla bych, že ano.

8) Kdybys uměla lhát tak, že tě nikdy nikdo neodhalí, co bys dělala?

ehm, asi to, co vždy - nic. Jen bych čekala na vhodnou příležitost, kdy si budu moci pořádně zalhat! (a nebo bych prostě někoho zabila)

9) Co bys dělala, kdyby ses probudila v těle opačného pohlaví, než jsi?

Spoustu nekalostí.

10) Ztratila bys raději (i když to "raději" je blbě řečeno) své dítě, nebo partnera?

Partnera.

11) Co je nejhorší zbraň?

Sám člověk.

7 missneverfree missneverfree | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 18:57 | Reagovat

[5]: Smí, je to jednoduchý způsob, jak je poznat. ;-)

Zajímavé, že někdo přizná, že je závislý (ať už v jakékoliv míře) na internetu. Většinou lidi tvrdí, že nejsou, ale... :-D

[6]: Dobrý nápad na zbraň! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama