Klid, Aňo

24. ledna 2018 v 0:34
Jediný, co jsem vždycky uměla, bylo okecávat ústní zkoušky. A dneska jsem odcházela s trojkou z té nejtěžší, věděla jsem, že už mne nevyhodí, že tu školu dodělám, a chtělo se mi brečet, protože jsem byla fakt příšerně nervózní a zmotala jsem základní věci, ale... Mám to za sebou, to nejtěžší.
A sice pořád moc nevím, co se sebou, protože mám ráda předměty, které vychází z matiky a fyziky, protože to člověk musí chápat, a pak se to nemusí učit jak pitomec, ale popravdě mi moc nejdou. A nejde mi ani práce s počítačem, nemám trpělivost na hraní s barvičkami a přesnými čarami, a vrchol mojí grafiky je layout tohohle blogu, který se v polovině případů nezobrazí (ale to není moje vina, aspoň něco). A pak dojde na tu socku, a zjistím, že lidi jsou předvídatelní jen do jisté míry a popsat to jejich hemžení je taky sakra složitý a grafy a obrázky jsou sice cool, ale zase je moc neumím dělat, a vůbec nejprotivnější jsou mnohastránkové práce. A ani ta světová politika není tak zajímavá, když se člověk musí číst výplody hromady grafomanů, co se snaží o co nejsložitější jazyk, a ego si zakládají na impaktu časopisů, do kterých publikují. Protože tím papírováním člověk svět nespasí, že.
A mám pocit, že všechno mě baví, ale nejsem v tom nijak moc dobrá, a musím si hrozně moc připomínat, že zkouška není konec všeho, a prvák a druhák a bakalář není konec všeho, že mám ještě hromadu času se to naučit, a budu se učit celý život.
A že nemusím umět všechno vypočítat a nemusím psát padesátistránkové práce do impaktovaných časopisů a nemusím umět vytvořit dokonalou grafiku, že jako budoucí (snad) učitelka tohle všechno musím umět, ale nemusí to být dokonale.

Aňo, omg, nejsi úplně blbá. Zatím tě ze žádný zkoušky nevyhodili, a to studuješ dvojobor, kde ve třech dnech musíš dát zkoušky z geofyziky, mrtvého jazyka a vývojové psychologie. A máš mnohem víc kreditů, než bys za semestr měla, a stíháš při škole pracovat.


Já si to sem prostě musím napsat.
Tak. Uf.

A taky, no... Nikdy nebudu akademik. A nikdy nebudu ten člověk, co změní svět. Důležité je, aby mě bavilo to, co dělám. Jen je těžké si to uvědomit, když je to zatracené zkouškové.
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 24. ledna 2018 v 1:24 | Reagovat

Každé učení by se mělo odehrávat prostřednictvím hry, zjistila bys, jak se ti pak chce učit. :)

2 missneverfree missneverfree | 25. ledna 2018 v 0:51 | Reagovat

[1]: Vážně díky, zlato, na to chci psát bakalářku, takže další hromada papírů, co si nikdy nikdo nepřečte. :P

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 25. ledna 2018 v 23:39 | Reagovat

Základní přírodní zákony platí i o zkouškovém :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama