Kdo jsem a proč tu píšu

Za odměnu Vás vyděsím

13. února 2015 v 23:57 | MissNeverFree
Milí a drazí náhodní čtenáři!
Dost možná je to právě rok, co vás tu oblažuji (ne to druhé slovo začínající na ob, které někoho nejspíš napadlo) svými články. Ne, kecám, není, ale vzledem k tomu, že za dva dny budu asi někde potichu (OK, nahlas) brečet, že nic nestíhám, raději svůj ách-už-mám-rok-blogísek článek sepíšu teď.
Již jsem zde psala o tom, proč publikuji právě na blogu a o tom, jak vznikla má přezdívka. Nikdy jsem se však nezmínila, jak mě vlastně napadlo, že si nějaký blog založím. Ono to totiž bylo tajné. :-P
Rok a ještě kousek zpět jsem na facebooku zahlédla komentář, který mě navedl na myšlenku, že si kamarádka zřejmě nějaký ten blog vede. Nahodila jsem mozek (byly to doby, kdy ještě čas od času byl ochoten nastartovat), dala si dvě a dvě dohromady a cca během půl minuty byla stránka nalezena. A jo, možná to opravdu píšu z velké menší části proto, že se tím chci pochlubit. :-D
Nebudu zde psát o následujícím vnitřním sporu, zda nějak dát najevo, že o jejím blogu vím, nakonec se vůlí osudu vyřešil pochopitelně úplně jinak, než jsem plánovala.
V té době jsem měla menší krizi z poznání. Z poznání, že absolutní upřímnost a otevřenost není zrovna ideální. Že potřebuju nějaké tiché já, které se nikomu nezpovídá z každého kroku. A že právě k tomuhle tichému já jsem si dobrovolně a s úsměvěm zavřela dveře (jak je mladá, tak je blbá). Ta nalezená stránka mi nabídla řešení na stříbrném podnose (s pocitem *proč-mě-to-taky-nenapadlo*).
Takže jsem si otevřela dveře zde, na blogu. Ovšem mé tiché já bylo poněkud vyjukané a zakřiknuté, protože za tu dobu skvělé a úplné otevřenosti dosti zakrnělo.
Rok je dost dlouhá doba na to, aby se člověk našel (a zase ztratil :-D). A já toho za tento rok našla překvapivě mnoho.

Kdybych měla vyjmenovávat, co jsem blogováním získala, byl by to pravděpodobně dlouhý a zcela určitě nezáživný seznam. Takže to zkrátíme na tu děkovací a tleskací část.
A ten potlesk patří mně!!
Ehm, tedy vlastně... Vám! :-D

K výročím patří dárečky. A jak jsem slíbila, trochu Vás také vyděsím. MissNeverFree nyní existuje i na facebooku*, a to včetně křesního jména a fotky (hádejte, která je ta děsivá položka! :-D). Tudíž si zájemci mohou vybrat svůj trest svoji odměnu, která spočívá v tom, že mohou sledovat i ty mé myšlenky, které svou délkou nepatří na blog, případně které pro potěchu kradu ostatním a nemám k nim co dodat.

PS: Co jsem brala v dubnu za drogy, že jsem napsala 1/4 článků za rok 2014 v tomto měsíci? :-D

* EDIT: odkaz na FB profil funguje zřejmě jen, když jste na FB zrovna přihlášeni, pokud to ani tak nejde, jsem tam pod jménem Anna NeverFree

Že prej tady někdo chtěl exhibici

6. srpna 2014 v 15:01 | MissNeverFree
Byla jsem označena v jakémsi řetězovém tagu slečnou z blogu http://leabhair.blog.cz. Sice jsem na její blog zavítala poprvé, nicméně Aky je očividně sympatická, má sklony k podivným barvám ve vlasech a má naprosto boží hlášku v zápatí blogu, která mě nakonec přesvědčila, abych se zúčastnila.
Eh, dobře, není tak těžké mě přesvědčit, abych kecala o sobě...

Kudy dále?

21. června 2014 v 21:08 | MissNeverFree
Milí zlatí, omluvte, prosím, mou klesající aktivitu v posledních dnech, jsem, abych tak řekla, trošíčku vyčerpaná. Ne, že by mě děsila škola, ale jaksi všechno ostatní.
V té záplavě událostí se mi kamsi vytratila múza a inspirace, takže předám na chvíli prostor vám. S podivem zjišťuju, že blog už mi nějakou dobu běží, zatím jsem nikam neutekla, a dokonce mě pár lidí i čte! Jelikož jsem blogerské mládě a tohle je můj druhý blog (ten první jsem psala ve své hluboké pubertě a upřímně lituju, že jsem ho smazala, i když o kvalitě se nedalo tak úplně mluvit), když jsem jej zakládala, nevěděla jsem vlastně pořádně, o čem chci psát.
Myslela jsem, že budu psát povídky, ale těch se mi tu jaksi urodilo pouze pomálu (3), kdežto básní rovnou 20. Naprosto neplánovaný byl vznik rubriky Pro tvůj úsměv, dříve nazvané Pseudofejetonově, ve které mám 6 článků, stejně jako v Názorníku, který plánován byl (haha, pořád mám seznam témat ze začátku blogování, o čem napíšu článek... tak možná někdy! :-D). V deníčkových rubrikách (Okamžiky, Chyceno v srdci) se mi nastřádalo dohromady 19 článků (ach, ta sebestřednost!), v té organizační a vykecávací o mé osobě s tímhle budou tři.

Tak se vás chci zeptat, jak vám to sedí?
Proč ke mně chodíte? Máte oblíbenou rubriku?
Čeho byste rádi viděli víc, co byste si naopak klidně odpustili?
Myslíte si, že se úroveň mých článků v průběhu blogování zvedla, nebo snad naopak? A co pravopis, hřeším proti češtině?
Jak vám vyhovuje délka a frekvence článků?
Je něco, co byste mi doporučili?
EDIT (22. 6.)
A co design?

Budu moc ráda, když mi do komentářů/emailu sdělíte své názory. Na začátku prázdnin tu chvíli budu, pak vás ovšem opustím, a během léta se tu budu vyskytovat spíše občasně, tudíž ráda popřemýšlím o vašich námětech a během těch volnějších dnů budu bořit a tvořit. :-D
Pokud se mě bojíte, tak se odhlašte, a napište mi anonymně, ale hlavy nekoušu (virtuálně to neumím). :-D

Ne, vůbec se nehodlám vykecávat o sobě

1. května 2014 v 21:27 | MissNeverFree
Milí zlatí, s politováním vám oznamuji, že inspirace došla. A jelikož schází inspirace, vrhneme se na exhibici. Jdu se rozpitvat (ne, článek neobsahuje fotky mých vnitřností, omlouvám se těm, které to zklamalo).

Proč Never Free

5. března 2014 v 21:26 | MissNeverFree
Věci se mají dělat za nějakým účelem. Teda, ne, že bych s tím bezvýhradně souhlasila, jelikož jsem nevyzpytatelná osoba (no, holka, no), a své pohnutky si často neuvědomuji ani já. Nicméně, tento článek by měl naznačit účel blogu a s ním i původ přezdívky, pod kterou vystupuji.
 
 

Reklama