Názorník

Vulgarismy na Hrad nepatří

4. listopadu 2014 v 21:58 | MissNeverFree
Mluva je jednou z nejnápadnějších vizitek člověka. Jaké dokáže vzbuzovat emoce jsme se všichni přesvědčili po čerstvém excesu pana prezidenta, který se zřejmě rozhodl zvýšit sledovanost svých projevů obohacením slovní zásoby. Bohulibý akt, vskutku.
Jiná teorie, přednesená nejmenovaným profesorem s pracovní přezdívkou Bůh (delší povídání) na jako obvykle striktně apolitické hodině, tvrdí, že pan prezident potřeboval odvést pozornost od jiných svých kroků, kterým média věnovala, Bůh ví proč (teď nemyslím Boha jako profesora, aby bylo jasno), tolik uštěpačných poznámek, a které mají poněkud závažnější povahu.
Další možností je, že se pan prezident obyčejně zlískal, ale protože legendární viróza už zlidověla, přišel jeho mluvčí s vysvětlením, že tím pan Zeman otevřel debatu o tom, co je přípustné.
Ať už je to tak, či onak, popostrčil mě k napsání článku, což je jasný důkaz, že všechno zlé je k něčemu dobré. :-D

Ten slušný komunista od vedle

10. října 2014 v 22:17 | MissNeverFree
Co stíhám registrovat, blog.cz není zrovna doménou politických komentátorů, takoví se spíš prezentují na blozích konkrétních zpravodajských serverů. Nedivím se lidem, kteří se raději zabývají snazšími tématy. Pouštět se do politických a společenských problémů mi vždycky přišlo poněkud ošemetné. Zajímám se o aktuální dění, každý den čtu různé zpravodajské servery, chodím na semináře ze zeměpisu a dějepisu, a přesto (nebo možná právě proto) se zde stále ještě neobjevil žádný článek zaměřený na politiku, ať už světovou, nebo českou. I když mám někde seznam témat, které (jednou) hodlám zpracovat a která se právě společnosti a politiky týkají. Jenže ono je to těžké, zvláště, když se situace stále mění, a navíc se člověk musí probírat hromadou zmanipulovaných informací, což není zřejmě paranoia posílená četbou Orwella, ale fakt.

Dnes ale zneužiju aktuálních událostí k tomu, abych téma politiky na tomto blogu otevřela, i když přece jen spíše lidsky než politicky. :-)

Je fanfiction krádež?

1. června 2014 v 21:18 | MissNeverFree
Jsem velká fanynka Game of thrones (dále GoT), zvláště pak některých postav, a vzhledem k tomu, že jsem v knihovně nebyla, ani nepamatuji (ano, stydím se), a seriál vychází JEN jednou za týden, v záchvatu neukojeného fanouškovského hladu jsem se jala vyhledávat fanfictions. Nejprve mě udivilo, že minimálně v českých internetových vodách je povídek o GoT (ve srovnání například s Harry Potterem) vcelku málo, na to, jaké úspěchy zaznamenaly knihy, o seriálu nemluvě.

Kult negativismu

25. dubna 2014 v 22:49 | MissNeverFree
Poslední dobou mi přijde, že je kolem mne až příliš mnoho negativních emocí. Ne, nejsem ten člověk, co věří na karmy, aury, vibrace ve vzduchu a kdo ví, co ještě. Jen mám zkrátka pocit, že nikoho už nezajímá to dobré, všichni si jen stěžují a mají "depky".

Státní maturity?

1. dubna 2014 v 18:48 | MissNeverFree
Na chvíli opustím skrytě smyslné výlevy duše a budu se tvářit seriózně.
Jako středoškolák se chci podělit o svůj názor na státní maturity.

Věčný souboj?

29. března 2014 v 21:20 | MissNeverFree
Ačkoliv to možná z názvu nevyplývá, nejde o žádný příběh plný rozstříknutých mozků, i když, pravda, pokud se někde objeví rozstříknutý mozek, nejspíše nejde o VĚČNÝ souboj.
I ti nejhádavější a nejméně pochybovační jedinci podle mě totiž nejvíce bojují sami se sebou.
"Mám si vzít to modré tričko, nebo růžovou košili? Ach, dilema..." Ne, dobře, to jsem nemyslela.
Jde mi o souboj mnohem titánštější, ve kterém se střetávají dva giganti naší psychiky- Čest a Ego.

Jen zabít tu bolest uvnitř- sebepoškozování

1. března 2014 v 17:38 | MissNeverFree
Snad mi odpustíte, že v rámci témat je hned druhý článek tak neveselý, ale je to problematika, kterou mám zpracovanou několikrát, takže to využiju.

Láska k vlasti

23. února 2014 v 14:53 | MissNeverFree
V dnešní době, když někdo prohlásí, že má rád svou vlast, schytá obvykle pár zkoumavých pohledů, jejichž původci v duchu odhadují, jestli je "jen" exot, nebo, nedej Bože, extrémní nacionalista. Ale proč? Od kdy je láska a úcta k vlasti zločinem?
 
 

Reklama